FESTIWAL GITAROWY „ERUPCJA” POWRACA!

Bardzo się cieszymy z faktu ,że pasje muzyczne a zwłaszcza gitara cieszą się w naszym mieście niegasnącym płomieniem. Postanowiliśmy więc wyjść temu naprzeciw i oto festiwal gitarowy „ERUPCJA” po 10 latach powraca.
Celem festiwalu „Erupcja” jest wzbogacenie umiejętności technicznych gry na gitarze oraz poszerzenie wiedzy z zakresu teorii muzyki. Jesteśmy ciekawi doświadczeń i nowinek ze świata gitary którymi podzielą się gitarzyści wychowani w naszej gołdapskiej AKADEMII GITARY i którzy do dzisiaj zajmują się tym zawodowo. Będzie nam bardzo miło ich gościć i posłuchać na koncertach.
Uczestnicy festiwalu wezmą udział w warsztatach, podczas których będą poznawać tajniki muzyki jazzowej, rockowej, bluesowej i fingerstyle. Zdobędą nowe doświadczenia próbując swoich sił w różnych stylach muzyki współczesnej. Będą szlifować swój warsztat i prezentować innym swoje umiejętności.

Każdy z gitarzystów prowadzących warsztaty wystąpi ze swoim programem autorskim w jednej
z gołdapskich restauracji, natomiast podsumowaniem całej imprezy będzie wspólny koncert w Domu Kultury w Gołdapi pod hasłem „Ogień i Woda” ( Piotr Krępeć i Tomek Andrzejewski).

Wszelkie informacje na temat festiwalu będą publikowane sukcesywnie na stronie Domu Kultury
w Gołdapi (www.kultura.mazury.pl).Tam również będą do pobrania karty zgłoszeniowe.

Program koncertów autorskich w gołdapskich restauracjach:
• 29.01.2020 r. godz. 19:00- restauracja „Parkowa” – Dawid Rakowski,
• 30.01.2020 r.godz. 19:00 – restauracja „Matrioszka – Marcin Andrukajtys,
• 31.01.2020 r. godz. 19:00 – restauracja „Turystyczna” – QUIET IN THE LAND – Przemek Daniłowicz – gitara elektryczna, Łukasz Owczynnikow – kontrabas

01.02.2020 r. odbędzie się koncert w sali kinowo – widowiskowej Domu Kultury w Gołdapi, w którym wystąpią między innymi Piotr Krępeć i Tomek Andrzejewski (bilety w cenie 10 zł do kupienia w kasie Kina Kultura i na https://www.bilety24.pl/koncert/ogien-i-woda-57387 )

Zapraszamy gitarzystów do udziału w warsztatach, a wszystkich Gołdapian i gości do delektowania się muzyką gitarową podczas koncertów. Przygotujcie się na dużą dawkę muzycznych emocji, do zobaczenia wkrótce.