KIEROWALI CIĘŻARÓWKAMI POMIMO SĄDOWYCH ZAKAZÓW

KIEROWALI CIĘŻARÓWKAMI POMIMO SĄDOWYCH ZAKAZÓW

27 lutego 2020 Wyłącz przez Admin

Policjanci z ełckiej grupy „SPEED” oraz funkcjonariusze gołdapskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, podczas kontroli drogowych zatrzymali dwóch kierowców, którzy wsiadając za kierownicę ciężarowych aut dopuścili się przestępstwa. 39 i 51-latek nie zastosowali się do orzeczonych im przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazali się dwaj kierowcy, którzy wczoraj (26.02.20) na terenie powiatu gołdapskiego wsiedli za kierownicę ciężarowych aut mając orzeczone zakazy prowadzenia pojazdów.

Pierwszego z nich zatrzymali około godz. 09:00 policjanci z gołdapskiej drogówki podczas wspólnej służby z Inspekcją Transportu Drogowego. Funkcjonariusze patrolujący drogę krajową K 65 w miejscowości Jabramowo w gminie Gołdap zatrzymali do kontroli ciężarowe Volvo. Za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec gminy Dubeninki, który nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazdy. Mundurowi sprawdzili jego dane w policyjnym systemie informatycznym i okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez olecki sąd.

Kolejną nierozważną osobą okazał się być mieszkaniec Sochaczewa, kierujący ciężarową Scanią. Policjanci z ełckiej grupy „SPEED” zatrzymali auto do kontroli kilka minut po godz. 18:00 na drodze wojewódzkiej W-650 w miejscowości Jeziorki Wielkie w gminie Gołdap. Także w tym przypadku okazało się, że kierujący nie posiada przy sobie prawa jazdy. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna posiada sądowe zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd w Wągrowcu i Elblągu. Dalszą podróż kontynuował już jako pasażer.

Teraz obaj mężczyźni będą odpowiadać przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Red. KPP Gołdap